RETRO TRIP | 1930-s

  • 26 Березня 2020
  • VIEWS
  • Блог

1930-ті роки ХХ століття стали періодом Великої депресії, найтяжчої в історії світової економічної кризи. Доходи, прибутки та ціни сильно впали, а рівень безробіття зріс до 30%. Кіно стало чи не єдиною розвагою для більшості людей. Не дивно, що кіно мало неабиякий вплив на формування моди та стилю того періоду.

З появою кольорових фільмів та звуку, Голівуд перетворився на справжню «фабрику мрій». Все, що люди бачили на кіноекранах, вони намагались повторити у реальному житті. Жінки копіювали моделі одягу, зачіски, макіяж популярних актрис. Завдяки таким голлівудським зіркам, як Грета Гарбо, Марлен Дітрих, Керол Ломбард, Джин Харлоу, Мей Вест у світі з’явились  нові ідеали жіночої краси. Стало надзвичайно популярно висвітляти волосся пергідролем та робити перманентну завивку волосся.

Над неземними образами кіноактрис працювали цілі команди спеціалістів, гримерів, костюмерів, освітлювачів та операторів.

На відміну від театральності , популярної у 1920-х, макіяж нового періоду стає більш адаптованим до реального життя та має більш натуральний вигляд. З моди вийшли занадто бліда шкіра, яскраві рум’яна, занадто темні очі та губи бантиком. Новими еталонами краси стають витонченість, жіночність та аристократичність. В цей період зароджується новий стиль Гламур.

МАКІЯЖ 1930-Х: ОБЛИЧЧЯ

У моді була все ще досить бліда шкіра з рожевим підтоном. Хоча, по трохи набирала популярності і засмага.

У той період популярною стала корекція форми обличчя. Еталонною була форма у вигляді сердечка, якої досягали за допомогою правильного нанесення рум’ян. Цей прийом використовували навіть ті, у кого був ідеальний овал лиця. Для досягнення тієї еталонної серцевидної форми рум’яна наносили на щоки, скули та мочки вух. Використовували здебільшого кремові текстури.

БРОВИ

Одним із найбільш важливих і характерних елементів макіяжу 1930-х стали брови. На відміну від рівних брів 1920-х,  вони мали форму ідеальних дуг. Їх вищипували або навіть збривали повністю і промальовували олівцем тонку дугу трохи вище натуральної лінії брів. Закінчення брови опускалось нижче натурального.

ОЧІ

Макіяж очей 1930-х – це в першу чергу акцент на вії. Вони були пухнастими, довгими, підкрученими та густо промальованими. У тому числі, використовували багато накладних вій. Тіні наносили коричневих, темно-сірих, голубих, синіх, фіолетових та зелених відтінків. Часто, для придання блиску, тіні зверху покривали вазеліном.

Підводка для очей була обов’язковим елементом макіяжу очей. Її наносили по верхньому контуру акуратною лінією: широкою посередині ока та більш тонкою по краях. Часто підводили і нижній контур очей.

Вії були довгі та виразні, акуратно промальовані , добре розділені та підкручені. Для додаткової виразності часто використовували також накладні вії.

На ринку косметики з’являлися нові продукти – Max Factor запустив виробництво кремових тіней, а Helena Rubinstein випустила першу водостійку туш для вій.

ГУБИ

Губи у вигляді бантика, популярні у 1920-х стали вже не актуальними. Форму губ більше штучно не звужували, губи промальовувались повністю, з чітким контуром, але без при піднятих куточків.

Перші кольорові фільми були не дуже чутливими до відтінків, тож візажисти інколи використовували чорну помаду для більшої контрастності на екрані.

У реальному житті модними відтінками помад були: світло-рожеві, персикові та малинові на початку десятиліття та яскраво-червоні та бордові у другій половині 1930-х. Існувало декілька популярних прийомів у макіяжу губ:

  • Власниці випуклих губ промальовували контур трохи нижче натурального, використовували два відтінки помади, темніший на верхній губі та світліший на нижній.

  • Тим у кого були тонкі губи, рекомендовано було малювати губи трохи вище натурального контуру.

Американські журнали “Photoplay”, “Picture-play”, “Hollywood” та ін. регулярно публікували статті з порадами про те, як наносити макіяж, зробити зачіску та манікюр та поради від спеціалістів, таких як сам Max Factor – гуру макіяжу того часу, який особисто працював з найвідомішими голлівудськими зірками.

У 1932 році вийшла книга Вірджинії Вінсент з покроковими ілюстрованими інструкціями по нанесенню модного макіяжу, порадами по догляду за шкірою, тощо. У книзі був спеціальний розділ для кожного кольорового типу та віку.

Текст: Марта Родик

Колаж: Марія Норець

Зображення: Pinterest