Одяг і макіяж Spring 2020: що до чого наносити

  • 6 Квітня 2020
  • VIEWS
  • Блог

Працюючи з fashion-брендами, візажисти допомагають дизайнерам розповідати історії своїх героїнь, (аби налагодити та залишатись у контакті з аудиторією). Тож першочергове завдання стиліста-візажиста – знати концепцію бренду, з яким ти працюєш. Сьогодні колекції, що ми бачимо на подіумах, динамічні та комбіновані, як і гардероб сучасної людини. У час «великого міксу» неможливо чітко розмежувати стильові рамки. Так, наприклад, ви можете побачити схожі квітчасті сукні в багатьох брендів, але ж навряд робитимете однаковий мейк, чи не так? Ви маєте відчувати загальне враження від колекції, чітко розуміти посил, який прагнуть донести дизайнери до своєї аудиторії. І, відповідно, розуміти, які прийоми в макіяжі використати, щоб допомогти їм у цьому.

Ми навчаємо цього наших студентів, а сьогодні дамо вам підказку на основі аналізу колекцій сезону Spring 2020! Цією підказкою ви також можете скористатися, коли вам необхідно обрати макіяж для себе, орієнтуючись на образ, який ви хочете створити!

 

Stella McCartney, Givenchy

Розслаблено-зібраний образ міської дівчини, що має чітко визначений графік/ритм життя та продуманий гардероб, усі його елементи якого відповідають певним подіям. Ці колекції справляють загальне враження легкості, простоти та комфорту, а також усвідомленого ставлення до оточення.

Візажисти дуже легко вирівняли тон обличчя і… все! Не використовували навіть рум’яна.

 

Alexander McQueen, Christian Dior

Принцеса-воїн, сучасна кочівниця – такі різні образи, що розповідають про духовні пошуки та повернення до свого коріння. Силуетні форми та оздоблення навіюють думки про минуле: тут і Ренесанс, і давні племінні часи… Так могли б виглядати сьогодні Ксена або Покахонтас.

Makeup «no makeup», покликаний створити загальне відчуття свіжості, одухотвореності: рум’янець, шкіра дихає, губи зволожені, легкі перламутрові тіні або тонкі чорні стрілки, підфарбовані вії.

 

Hermes, Jil Sander

Мінімалізм, графічні силуети, вивірений крій та високі стандарти роботи з матеріалом… Загальна строгість і лаконічність образу не має на меті приховати внутрішню пристрасть, а навпаки – елегантно її підкреслює. Як і деякі експресивні елементи.

Для втілення таких образів обирають моделей з характерними рисами та виразною скульптурою обличчя. Чисті «пласкі» обличчя демонструють внутрішню силу і зовнішню холодність, а от за пристрасть може відповідати помада темних винних відтінків, іноді – дотики рум’ян (очі при цьому зовсім без макіяжу на подіумі, але в житті краще підфарбувати вії).

 

Gucci, Balenciaga

Дивакуватість, іронія, прийняття себе та інших, визнання й навіть демонстрація слабкостей. Мікс і гіперболізація відчуттів. Складні, часом суперечливі образи.

У таких колекціях найчастіше змішані чоловічі та жіночі образи, для них дуже затребуваний типаж strange-face. Усе, про що розповідає одяг, яскраво підкреслює макіяж: висвітлені брови у темноволосих моделей, підфарбовані густі чорні, накладні вії, наклеєні на брови, лакові губи, з яких тече густо нанесений блиск, навіть накладні губи та вилиці.

 

Iris Van Herpen, Rick Owens

Оптичні ілюзії, трансформації, «рідкі» силуети або жорсткі форми – футуристичні варіації можуть бути досить різними. Як і образ фантастичної прибулиці чи то з майбутнього, чи то з іншої планети.

Тут може бути і волога шкіра з яскравими кольоровими плямами, і матові обличчя, деформовані гримом – фантазія та синергія митців у дії.

 

Giambatista Valli, Valentino

Дівчина-квітка або райська пташка. Трохи інфантильні, але дуже яскраві образи, що нагадують про радість життя. Гедонізм все ще є одним із мегатрендів сьогодення.

І знову ж таки або зовсім чисте обличчя (шкіра помітно зволожена!), або один, але дуже яскравий акцент. Наприклад, аплікація із великих і яскравих квіткових бутонів або пелюстків на скронях, лобі та вилицях, широкі графічні стрілки та брови, викладені золотими стразами чи накладні золоті вії.

 

Dolce & Gabbana, Versace

Розкішна квітуча або зухвала драматична сексуальність – різні обличчя жінки-хижачки. Відповідно і мейк різний.

Так у першому випадку строкаті образи доповнюють широкі стрілки «котяче око» в теплій і холодній гамі (коричневі, графітові, вугільно-чорні), матова і зволожуюча помада в відтінках червоного від алого до вишнево-винного. Також легкий тон, рум’яна, підфарбовані вії та укладка брів.

В образах drama-queen волога шкіра, густі накладні вії та неонові акценти: на губах – матова помаранчево-червона помада з чітким контуром, на рухомих повіках – широка розтушована лінія з матових тіней (рожевий, помаранчевий, салатово-зелений неон).

Джерело фото: vogue.com, livingly.com

Текст, колаж: Марія Норець